Novinky

12.2.2014 Narozeníny vrhu "A" Melero Dnes mají naše Áčka své čtvrté narozeniny. Aaře,Addě,Atramovi, modřinkám Auře a Azuře a i naší Šmudle-Azumi přejeme vše nej,nej.

26.1.2014 Abba Melero Smutná zpráva pro naši chs. Dnes odešla do psího nebe naše Abby- akutní leukemie. Pro její majitele i pro nás to je velká rána, moc to bolí.3.12.2013 Osmé narozeniny vrhu "F" Passo Doble Dnes slaví všechna "F"ka vrhu PD osmé narozeniny.Naší Felicitě -Laki a všem jijím sourozencům přejeme do dalších let ty nejúžasnější pánečky a hlavně hodně zdravíčka.


24.11.2013 Víkend Hartvíkovice Tak když už jsme zvládly jedničku, co tak dvojka? To už by byla s mýma dobrošama už třetí FH2. Tak jsme to teda zkusily. Tentokrát byla příroda opravdu proti nám. Od rána hrozný ledový fukéř,terén řídké ozimy- ani se mi na tu stopu nechtělo, přece jenom je to těžká zkouška, ale štěstí nám přálo. Sice s "odřenýma" ušima, ale máme FH 2- hurááááááááááááá. Šmudlina si jen tak mimochodem střihla IPO 1. Takže v podstatě pěkný a úspěšný víkend.

9.11.2013 Zkoušky IPO Olomouc-Černovír Na tyto zkoušky jsem byla moc zvědavá. Hodlala jsem s Felicitou zkusit první stupeň stopařských speciálek, no a podařilo se. Stopa na těžkém terénu, do toho začlo pršet, zdálo se mi, že se proti nám snad všechno spiklo. Laki to zvládla s grácií sobě vlastní, prostě to nevzdala a zkouška je doma.Šmudlina si jen tak zkusila FPr 1 a taky nezklamala. Prostě úspěšný den.

26.-28.10.2013 Víkend ZKO Kyjov Boršov S tímto víkendem jsem moc nepočítala, ale vyšlo to my se mohli zůčastnit. Výcvik tak,jako vždy parádní, naši "dvorní" figuranti Vašek s Jardou opět nezklamali a ve výcviku jsme zase o krůček dál. Na závěr víkendu se konal první ročník závodu o "Kyjovský škrpál", se Šmudlou jsme nesměly chybět. Mou chybou na závěr obrany jsme byly až poslední, ale chybami se člověk učí ...Víkend se opravdu povedl, musím opět pochválit bezchybnou organizaci a o jídle raději ani nemluvím- prostě božíííííííííí. Už se těším na jejich další akce, určitě nezklamou.Na akci byla přítomna i místní TV a tak Šmudla byla i mediální hvězdou- ve zpravodajství je to cca pátá minuta, máme to v sekci videa.


24.10.2013 Narozeniny vrhu "E" Passo Doble Dnes se dožívají všechna "É" čka Passo Doble krásných devíti let. Jim všem a hlavně naší Erice do dalších let vše jen to nej,nej.........


13.10.2013 Klubová výstava dobrmanů Kroměříž Tentokrát jsem kromě Šmudly vzala na výstavu i Laki.Úspěch obou na výstavě mě opravdu potěšil, protože tentokrát posuzoval odborník na plemeno dobrman, majitel světově úspěšné chovatelské stanice ALTOBELLO, zaměřené hlavně na exteriér- pan Dejan Malbasa /SRB./
Šmudla ve třídě pracovní jako jediná ze tří fen dostala známku výbornou- V1CAC.
Laki ve třídě veteránů feny porazila svou jedinou soupeřku a dostala také známku výbornou-V1, vítěz tř.veteránů feny a nakonec porazila i vítěze veteránů psa a titul BOV je doma. Výstavy se zúčastnili i tři sourozenci z našeho vrhu "B", všichni ve třídě dorostu. Bingo obdržel známku VN1 a titul vítěz dorostu,Baksy N2 a doporučení pana rozhodčího, aby se pro příště lépe připravili- je to holt makačka.Ve fenkách byla naše Berenika a obdržela známku N2, měla smůlu, začala kulhat a tak pan rozhodčí posuzoval to, co viděl. Ode mne velký dík, že se se svými miláčky "ukázali"-ještě jednou- dík vám všem. Tak tady celkem úspěšný víkend. Ještě nás čekají nějaké ty zkoušky a potom zimní odpočinek.
Fotky Šmudla a Laki
Fotky vrh B Melero

12.10.2013 MR dobrmanů IPO3 a Junior Cup IPO1 Tentokrát se velká dobrmaní akce konala v kynologickém areálu Hvězda Kroměříž. Počasí přálo a já jsem vyrazila se zúčastnit této akce v IPO1 se Šmudlou. Díru do světa jsme neudělali, ještě se máme co učit.Nakonec to bylo poslední, třetí místo /víc nás nebylo/ a myslím, že zasloužený pohár za nejlepší stopu. Mistrovství posuzovala na place-poslušnost a obrany- MVDr.Jana Glisniková a stopy Jiří Vychodil.Mistrovství republiky vyhrál zcela zaslouženě Josef Okáník se psem Criss Royal Dux, a že se bylo na co koukat!!! body 94,97,96 a známka výborná mluví za vše.
Opravdu ještě se musíme hodně učit.......
Fotky

26.9.2013 Smutná zpráva pro naši chs. Dnes mi přišla moc smutná zpráva- Adam Melero měl nešťastnou nehodu. Večer vyběhl z domu a spadl do ničím neoznačeného,neosvětleného výkopu tak nešťastně, že si poškodil páteř s nenapravitelným postižením, spojeným se zlomenými žebry a vnitřním krvácením.Po podrobném vyšetření musel být bohužel utacen. Je to těžké nejen pro majitele, ale i pro nás.Móóóóc to bolí.......

22.6.-31.8.2013 Naše letní aktivity Naše letnění začalo tentokrát ne právě podařeným táborem v částečně zrekontstuovaném středisku Link.Spiklo se proti nám snad vše,co mohlo. Počasím počínaje a neuskutečněnými zkouškami konče. Přes všechny překážky to byl tábor s prima lidičkama a velký dík patří hlavně Joskovi Kupcovi- Link- a Frantovi Matějkovi- www.carlosbohemia.cz, který se nám věnoval při poslušnosti a stopách.

Pokračovali jsme začátkem července prodlouženým víkendem v Kyjově-Boršově,- Link- Pro tentokrát jedním slovem parááááááda.Cvičák s několika výcvikovými plochami, ubytování krása a o kuchaři se snad nemusím ani zmiňovat, měl by dostat řád zlaté vaObsazení figurantů- pro nás "hvězdné"- Vašek Kuncl a Jarda Josefík-co víc si může člověk přát......

Další pokračování byl v červenci tábor v Hartvíkovicích, kde se nám opět věnovalo naše "hvězdné duo" a tentokrát jsme si troufli se Šmudlou na zkoušku.Posuzoval p.rozhodčí Jiří Vychodil a naše zkouška UIPO-VO na VD....paráda.Tentokrát se za námi přijel podívat a tak trochu oťukat i náš pejsek z našeho odchovu Bingo Melero. Zkusili i první kousání a šlo mu to parádně.

A konečně závěr naší letní sezony- tábor v oblíbeném Kyjově-Boršově. Tentokrát zaměřený na všechny disciplíny-stopa,poslušnost i obrana. Část našeho "hvězného dua" Jarda Josefík se nám věnoval ve všech disciplínách a tak jsme si se Šmudlou troufli na další zkoušku- ZVV1. Nebyla to taková paráda, jako předchozí, posuzoval p.rozhodčí Matula a máji doma.
Stojí za poznámku, že naše podvečerní posezení nám zpestřovala známá hudební skupina ARGEMA. která má v areálu své zkušební studio.

foto: LVT Zátaví
foto: prodloužený víkend Kyjov-Boršov
foto: LVT Hartvíkovice
foto: LVT Hartvíkovice-Bingo Melero
foto: LVT Kyjov-Boršov

18.5.2013 Speciální výstava- Dobrman show 2013 V Kroměříži - areálu "Hvězda" jsme s holkama opět zabodovaly.Výstavu i obranu posuzoval maďarský rozhodčí pan Tamas Dohoczki .Šmudla-Azumi v třídě pracovní získala ohodnocení V2-r.CAC a Laki-Felicita ve třídě veteránů V1-vítěz třídy veteránů a to je dva měsíce po "štěňatech".Soutěže o nejlepšího obranáře a kombi vítěze se zúčastnila Šmudla, ale nevedlo se, získala jen čtyřicet bodů z padesáti-na kontroláku se urvala a pouštěla na druhý povel,no prostě nevedlo se..... Na výstavu se přijela mrknout i fenečka z našeho vrhu "B"-Berenika, tak snad se majitelé chytli a na další výstavě se předvedou. Fotky z výstavy jsou ve fotogalerii a moc děkujeme autorce ing.Haně Berkové za povolení je zveřejnit.Další fotky,videa i novinky nejen ze života dobrmanů najdete na jejích stránkách www.sampionizvysociny.cz.

8.5.2013 Všechna štěnda mají nové domovy Tak, dnes odjela poslední fenka do nového domova. První odcestoval Bingo, to ještě šlo, ale jak postupně ubývaly, tak se mi po nich čím dál tím víc stýskalo. Dnes odcestovala Betty a my jsme pořád doma chodili, abychom na ni někde nešlápli, když nebyla vidět, tak jsme přemýšleli jaká "alotria" opět vyvádí- prostě jsme pořád mysleli, že je ještě doma- moc nám chybí, vlastně chybí nám všichni. Doufám, že budou svým novým pánečkům dělat radost a snad se s některými potkáme, jak na výstavách, tak i na poli sportovním. A kam všichni odcestovali?

Baksy - Markvartovice
Bingo - Mrákotín
Bruno - Hybrálec
Beatrix - Otvice
Berenika - Lipník n.B
Betty - Přeštice

Prostě jsou rozesetí po celé naší republice, přejeme jim všem ty nejlepší pánečky ...........

1.4.2013 Štěňata vrh B Přidány nové fotky štěňat, najdete je zde.

27.3.2012 Video z obrany Přidáno nové video z obrany najdete ho zde

Poslední aktualizace: 30. 12. 2013 │ ADMINADMIN