Novinky

24.6.2012 Intercanis Brno Tak jsme si zase jednou vyrazily na výstavu. Počasí pěkné, dobrošů moc nebylo, v každé třídě po jednom jen v té naší jsme byli nahlášeni tři. No co, CAC nám nevyšel, tak alespoň V2,r.-CAC. Sice nám k ničemu není, ale i tak spokojenost.

9.6.2012 Oblastní výstava psů Náměšť na Hané Dnes by se dožila třinácti let naše "modrá" Jancy z Romaru. Počasí pro tento den přímo typické, od rána padaly z nebe proudy vody, což podtrhlo mou smutnící náladu. Ale my jsme nelenili a vyrazily jsme do Náměště na naši oblíbenou Oblastní výstavu. Na řadu jsme přišli až kolem poledního, kdy se již sjížděli do zámku svatební hosté. Auta troubila, aby oznámila celému světu jakáže se to koná velká sláva a my do toho, zmoklí jak slepice, jsme nastupovali do kruhu. Paní rozhodčí vše brala s nadhledem a konečné krásné posouzení nás potěšilo. Šmudla i přes to, že se právě "nebe roztrhlo" , se nosila v kruhu jak královna a i v postoji stála jak socha. Takže konečné- V1,vítěz třídy a oblastní vítěz. Doufám, že nebude "jen krásná".

26.-27.5.2012 IDC WM Budapešť Moje první a snad ne poslední vystoupení na MS. Díru do světa jsme neudělali, ale zkušenosti jsou zkušenosti. Počasí, lidičky kolem našich dobrošů, pořadatelé,rozhodčí, nemůžu všechny vyjmenovat-jedním slovem paráda. Myslím, že se MS opravdu vyvedlo. Nejlepší z "našich" skončil Luděk s Alexou na 5.místě a na bednu mu chyběl opravdu jen ten pověstný krůček. Na 20.místě skončila Danka s Urianem. V českém týmu zabodoval pan Dočekal s Efritou 21.místo. Nám ostatním se už tak nedařilo.Já s Felicitou nakonec 40.místo, poslušnost se nevydařila, /s dvěma nulama konečných 60.bodů/, obrana jakbysmet- figurant jí "utekl" -takže pozastavená obrana a konečných 17.bodů bylo zasloužených, škoda.. Jen na stopě se nám dařilo a musím říct, že 70.bodů bylo opravdu tvrdě vydřených Už se těším na příští rok, kdy bude MS na Slovensku ve Vrbovém- snad nám vyjde účast.
Foto a snad i video se chystá.

Konečné pořádí: ZDE.

19.5.2012 Klubová výstava Kroměříž Jedním slovem krásný a úspěšný den. Jela jsem se všema třema holkama. Azumi nastupovala jako první z nich. Ve třídě otevřené v konkurenci devítí fen nakonec krásná V4. Ve třídě se předvedla i její sestra Aara, která také získala ocenění výborná. Felicita ve třídě čestné dostala krásný posudek a konečný verdikt V1 - vítěz třídy čestné- co k tomu dodat. Jako poslední nastoupila Erika ve třídě veteránů- konečný posudek V2 a vyjádření pana rozhodčího z Chorvatska Miroslava Bedekoviče, že na svůj věk je ve výborné kondici potěšil.

19.5.2012 Bonitace Kroměříž Tak jsem se odhodlala a přihlásila Azumi na bonitaci. Chtěla bych s ní na ZTP a tak tohle byl její start do světa "dospělých". Zhostila se své role s přehledem a tak konečné hodnocení V1A......hurá!!!!!!!!!!!

19.5.2012 Fotky z VZ MSKS Velké Němčice Byly přídány fotografie z VZ MSKS Velké Němčice

Fotografie naleznete ZDE

13.5.2012 Odkaz MS dobrmanů Byl přidán odkaz na MS dobrmanů http://www.idc2012.hu/

21.-22.4.2012 VZ MSKS Velké Němčice Tak na tento závod jsme se s Laki pilně připravovaly, ale člověk míní,příroda mění. Dva dny před závodem začala Laki hárat. Není s ní žádná domluva, chce se mazlit a nic jiného, povely- co to je?????A cvičit...ty bláho..... Na stopy jsme vyrazili v sobotu ráno.Jelo nás pět a my, jako háravka jsme zvedaly poslední. Nedělala jsem si žádné iluze, ale když před námi ani jeden za čtveřice stopu neudělal, tak jsem nastupovala s malou dušičkou. Laki se své role zhostila s pohodou, ověřování lomů a boční označování předmětů nás stálo dost bodů, ale od pana rozhodčího Olivy 79 bodů mě potěšilo. V neděli už to žádná sláva nebyla. Na obě disciplíny jsme nastupovaly jako poslední po poledni. Poslušnost posuzovala paní rozhodčí Chmurová, byla přísná, ale spravedlivá. Mou chybou jsme ztratily jeden bod už při hlášení, kdy jsem Laki dala povel sedni. Postupné Lakiněny nepřesnosti při dalších cvicích nás připravilo o mnoho bodů, takže poslušnot 66 bodů nic moc. Na obranu jsem nastupovala v pohodě, vždyť máme natrénovano. Jaké bylo moje zklamání, když už na průzkumu terénu a vyštěkání jsme ztratily cenných čtrnáct bodů. Hárání holt dělá své-poprvé mi oběhla poslední zástěnu aniž by si všimla figuranta, vyslání na druhý pokus a následující štěkání -neštěkání....Následovala i moje nervozita a konečných 68 bodů od pana rozhodčího Stracha mě opravdu nepotěšilo.Jako pohlazení na duši byla naše osmá nejlepší stopa závodu, že jsme nebyly poslední a z třicetipěti závodníků jsme obsadily dvacáté místo.
Foto se chystá.

11.4.2012 Fotky z víkendu na Zbraslavi Ještě jednou moc děkuji Vendule, Jardovi a Pavlovi za tento moc pěkný víkend. Za fotky, které jsou ve fotogalerii, děkuji Karolině Hrochové s jejíž souhlasem je zveřejňuji.

Fotografie naleznete ZDE

23.-25.3.2012 Výcvikový víkend na Zbraslavi Nevyužít krásného jarního počasí k výcviku by byl hřích.Velký dík za uspořádání víkendu patří Vendule Nečasové. Poslušnost pod vedením Jardy Labíka a obrany nejen s ním, ale i s Pavlem Soukopem-prostě paráda. Bylo nás požehnaně, ale vše jsme zvládli v pohodě. Domů jsme přijeli v neděli za tmy, unavení,ale spokojení. Fotečky dodáme.

23.3.2012 Výsledek z Mnichova a Sevaronu Mit 64 supraventrikulären Extrasystolen in 24 Stunden und einer sonographisch unauffälligen Untersuchung bestehen bei Felicita derzeit keine Hinweise auf eine bestehende Dobermann Kardiomyopathie. Der Biomarker kardiales Troponin I (cTnI) war nicht erhöht. Wir empfehlen eine kardiologische Kontrolluntersuchung in 12Monaten. Es ist keine Therapie nötig. Felicita hatte im Schilddrüsenschall eine Schilddrüse von physiologischer Größe. Der T4- Wert liegt im Referenzbereich. Es gibt keinen Hinweis auf eine Erkrankung der Schilddrüse. Výsledek natriuretických peptidů ze Sevaronu:Canine Nt-pro BPN-negativní-424/pmol/l.

13.3.2012 Telefon z Mnichova Dnes mi volali z Mnichova, že Laki /Felicita/ je , co se týče srdce a štítné žlázy, zdravá jak řípa a že nás za rok rádi uvidí. Až dojde oficiální protokol, dáme ho na stránky. Hurá........

10.3.2012 Zkoušky IPO Černovír Tento mírně pochmurný den se konaly na "našem" cvičišti zkoušky podle nového zkušebního řádu IPO. Většina dělala zkoušku BH, jen já s Laki jsme se pustily do zkoušky UPr1 /poslušnost podle IPO 1/, ve které jsme obstály bez ztráty kytičky.Přísnou, ale spravedlivou rozhodčí byla MVDr. Jana Glisniková, od které jsme dostali i cenné rady o změnách v pozuzování tohoto řádu.

3.3.2012 Členská schůze MSDK Kroměříž Členská schůze proběhla v komorní atmosféře podle zaslaného programu. Na závěr byli vyhlášeni nejúspěšnější jedinci jak na poli výstavním, tak i pracovním. Šmudla /Azumi/ získala pohár a diplom za třetí místo o výstavně nejúspěšnější mladou černou fenuv za rok 2011.


25.2.2012 13.ročník zimního závodu družstev Uničov Smolná sobota,bohužel dvakrát bramborová medaile. Byl to první závod naší Šmudly.Společně s Robbym Venušina sopka v kategorii ZZO získala krásných 93 bodů, které ale bohužel stačily jen na čtvrté místo. Přesto jsme s oběma byli spokojeni, z celkově třinácti družstev pěkné umístění. V kategorii ZVV2 bojovala Laki s Nickem Venušina sopka. Od těchto dvou jsme čekali více, bohužel se nedařilo a bylo to také čtvrté místo.ZZO posuzovala paní rozhodčí Skalická, která posuzovala i technickou část ZVV2, ZVV1 a konec dvojek posuzoval pan rozhodčí Vychodil.

Poslední aktualizace: 30. 12. 2013 │ ADMINADMIN