Novinky

23.-24. 2. 2012 Vyšetření v Mnichově Ve středu jsme s Laki podstoupily vyšetření v Mnichově. Cesta to byla náročná, ale s přispěním paní Věry Petrbokové /majitelky Deborah Passo Doble/ u které jsme měly azyl, jsme to všechno zvládly i s páteční prohlídkou okolí Prahy. Tímto jí moc děkuji. Kromě vyšetření srdíčka jsme podstoupily i vyšetření štítné žlázy.Laki s holtrem vypadala jak příslušník nejmenované teroristické organizace-přikládám i foto. Teď již budeme s netrpělivostí čekat na výsledek.

12.2.2012 Narozeniny vrhu "A" Dnes slaví naše "Áčka" své druhé narozeniny. Naší Azumi a jejím sourozencům gratulujeme!

5.2.2012 Duo CACIB Brno Tento den posuzovala slovenská rozhodčí MVDR.Gabriela Ridarčíková místo avizované švédské rozhodčí. Laki opět ve třídě šampionů získala V1 CAC a Šmudla v mezitřídě V2 r.-CAC. Víkend to byl náročný, ale spokojenost na naší straně byla veliká. Obě holky po příjezdu domů "umřely" a nejen ony.

4.2.2012 Duo CACIB Brno Hurá .......máme doma českou Grandšampionku!!!!!!!! Laki si ve třídě šampionů "vyběhala" V1 CAC a tím splnila podmínku přidělení tohoto titulu. Jsem na ni patřičně pyšná. Posuzovala paní rozhodčí MVDr.Ivana Lupečková a posudek máme pěkný. Šmudla v mezitřídě nezklamala a nakonec obdržela zasloužené ohodnocení V3.

8.1.2012 VII. Hanácká národní výstava psů Brno Dnes jsme se Šmudlou absolvovaly naši první letošní výstavu. Z naší strany spokojenost, Šmudlu to dnes po včerejší obraně moc nebavilo, ale vystavování zvládla. Pan rozhodčí ing. Štefan Štefík nám nakonec v mezitřídě udělil známku V1 CAC. Snad neusneme na vavřínech.....


PF 2012

3.12.2011 Narozeniny vrhu "F" Passo Doble Dnes má naše Felicita a její sourozenci šesté narozeniny. všem přejeme vše nejlepší....

24.11.2011 Narozeniny vrhu "E" Star of Bedea Dnes mají naše Éčka po Erice a Apollovi vom Romerkastell třetí narozeniny. Eggovi,Emmě,Eddě i Egalovi blahopřejeme. I když jsou to všichni jen "gaučáci", páníčci z nich mají radost a fotečky slíbili dodat

30.10.2011 Zkoušky IPO Olomouc Černovír Dnes se na cvičáku v Černovíře konaly zkoušky IPO, posuzoval pan rozhodčí Vodička a musím říct, že tentokrát nad ním zvítězili psovodi. Sice nějaké ty nezdary byly, ale i tak to byl pěkný, pohodový den strávený s príma lidičkama a jejich čtvernožci. Na zkoušky jsem přihlásila Laki / Felicitu/ dle IPO3 a Šmudlu /Azumi/ na BH. Obě se své role zhostily zodpovědně. Laki jako vždy měla své "úlety", ale konečných 89,85,84 nebyla sice žádná sláva, ale i tak spokojenost. Vím, co doma mám. Se Šmudlou musím říct, že jsem to z své strany brala jako velkou drzost se na tuto zkoušku přihlásit. Moc jsem netrénovala, v podstatě jsme poslušnost spolu začínaly až na táboře v září v Zátaví, ale Šmudla nezklamala a zkoušku zvládla levou zadní. Musím říct, že tahle holka mi opravdu "sedí".......

24.10.2011 Narozeniny vrhu "E" Passo Doble Dnes slaví naše Erika v plném zdraví své sedmé narozeniny. Jí a všem sourozencům přejeme vše nejlepší.

2.10.2011 Klubová výstava Velké Němčice Druhý den po MR se konala Klubová výstava. Počasí nám opět přálo. Holky byly sice utahané, ale i tento den jsme v pohodě zvládly. Padesátčtyři dobrmanů posuzoval pan rozhodčí Jozef Klíma ze Slovenska. V mezitřídě se představili tři sourozenci Adam, Aara a Azumi /Šmudla/. Adam kvůli špatnému předvedení /pánečka to nebaví/ nakonec V3, Šmudla ve fenách to samé V3 a Aara, která je hubená "jak lunt" obdržela po zásluze VD4. Laki nezklamala a ve třídě pracovní porazila svou soupeřku jak se říká "o prsa" /lepší mechanika pohybu/ a získala V1 CAC. Celý tento víkend korunovalo předání poháru Felicitě pro Univerzálního vítěze za výkon+exteriér .

1.10.2011 MR dobrmanů Velké Němčice Na tento den jsme se s Laki /Felicitou/ připravovaly celý rok. Doufala jsem, že konečně naši smůlu prolomíme, ale opak byl pravdou. Konečné 4.místo není nic moc. Stopy posuzoval pan rozhodčí Jiří Vychodil, poslušnost a obrany pan rozhodčí Jozef Klíma ze Slovenska. Stopy byly položeny na trávě a myši byly pro Laki zajímavější, než stopa samotná. Sice jsme došly, ale neoznačené dva předměty a "blbinky" na stopě nám přineslo jen 56 bodů. Poslušnost by docela i ušla, ale ztráta dvaceti bodů za vysílačku a dlouhodobé odložení byla v celkovém hodnocení citelná- nakonec 61 bodů. Z obrany jsem měla největší strach, vím, co Laki dovede vymyslet, ale svého úkolu se zhostila v pohodě a konečných 78 bodů mne potěšilo. Tak tedy uvidíme, co příští rok.
Fotografie z poslušnosti jsou od Karolíny Shrbené a z obrany od Lucie Skopalové Za zpracování videa děkujeme Jitce Janichové.

Video

3.-10.9.2011 Letní výcvikový týden dobrmanů Zátaví u Písku V krásném prostředí Píseckých hor jsme s manželem,"holkama" a partou příjemných lidiček strávili parádní týden plný pilných tréninků poslušnosti, stop a výstav. Maruška Klvaňová, Jarda Janáček a Joska Kubec se nám všem věnovali s nevšední péčí, za což jim moc děkuji. Už teď se těším na příští setkání. Zvládla jsem i pár, amatérských fotografií, ať máte na co koukat. S postrojem je Šmudla, bez něj Felicita, která si cvičně střihla IPO3. Eriku zvěčněnou nemám, ta se věnovala pouze stopám a na foťák jsem vždy zapomněla, tak snad příště.

2.8.2011 - Jeden z mnoha našich tréninků obran Dosud jsme neměli žádnou dokumentaci z našich tréninků s naším "dvorním" figurantem Rosťou Valíčkem. Tímto činím nápravu a musím říct, že Rosťovi patří velký dík, že se nám již od loňského podzimu věnuje s nevšední péčí.... Fotečky jsou jak zvykle ve fotogalerii

1.8.2011 výsledek DKK z Německa Dnes došlo z DV vyhodnocení DKK od naší Šmudly. Kdybych nebyla na LVT, tak bych chodila kolem obálky celý den, celá napjatá, co tam asi bude... Naštěstí pro mne tomu tak nebylo a když mi zavolal můj muž, že výsledek je HD A, tak jsem byla celá naměkko. A jelikož jsem nebyla sama, Romanovi došel též stejný výsledek, tak jsme to večer patřičně oslavili.


Poslední aktualizace: 30. 12. 2013 │ ADMINADMIN