Novinky

5.3.2012 Konečně štěnda Námi tak očekávaný den nastal právě dnes 5.3.2013. Štěnda si dávala načas a tentokrát bohužel nic nebylo jednoduché. Jak říkávala moje babička: "šlo to tam, ven musí",- je to sice pravdivé, ale skutečnost může být jiná. Laki se držela, ale okolnostem nikdo neporučí, ale po všech těch peripetiích máme doma černé dárečky- tři kluky a tři holky. Pevně doufám, že oni i máma už budou vpořádku.
Aktuální fotečky budou v sekci "Vrh B - Melero".

2.3.2013 Členská schůze MSDK Na dnešní schůzi MSDK byli vyhodnoceni dobrmani členů jak v soutěži výstavní, tak i pracovní. Naše holky byly úspěšné -Felicita 2.místo v soutěži o pracovně nejúspěšnější dobrmanku MSDK 2012 a 3.místo o výstavně nejúspěšnější dobrman MSDK 2012 v kategorii černá fena a i naše Šmudla / Azumi/ v té samé soutěži získala 4.místo. Jsem na obě patřičně hrdá.

12.2.2013 Narozeniny našeho vrhu "A" Osum sourozenců dnes slaví své třetí narozeniny- Adam,Atram,Aara,Abby,Adda,Aura,Azura a Azumi-všem přejeme pevné zdraví, hodné pánečky a ať jim chutná narozeninový dort.

28.1.2013 Ultrazvuk Felicity Tak tady je máme!!!! Budoucí šampiony,mistry světa nebo "jen domácí přátele"- světlo světa "spatří" začátkem března.
Už se na ně těšíme........

Fotky zde

30.12.2012 Konečně nastal ten den... Má představa o štěňátkách se diametrálně lišila od názoru Lakiny, stále nehárala a nehárala.
Ale právě dnes nastal ten správný den a tak jsme jely za ženichem. Společným úsilím se snad vše podařilo a tak teď už budeme netrpělivě čekat na výsledek. Další novinky budou kolem dvacátého ledna, kdy půjdeme na sono.

24.12.2013 Krásné vánoce......

3.12.2012 Narozeniny vrhu "F" Passo Doble Dnes slaví naše "Laki" - Felicita Passo Doble své sedmé narozeniny. Nejen jí, ale všem jejím sourozencům přejeme hodně zdraví a ještě spoustu dalších šťastných psích let se svýma páníčkama.

24.11.2012 Narozeniny "našich Éček" Dnes slaví naše "Éčka" po Erice a Apollovi čtvrté narozeníny. Přejeme Eggovi,Egalovi,Eddě i Emmě hodně zdraví a spoustu dalších šťastných psích let se svými páníčky.

24.10.2012 Narozeniny vrhu "E" Passo Doble Dnes se dožívají "Éčka" krásných osmi let. Báječný psí život a hodně zdraví nejen naší Erice, alei všem sourozencům přeje celá jejich lidská i zvířecí smečka.

13.10.2012 MR Dobrmanů Volenice V krásném prostředí Dog center Ajax Volenice pořádal DKČR ve spolupráci s Beauceron klubem Mistrovství republiky ve výkonu IPO3 a Junior-cup IPO1. Byly přiřazeny i disciplíny FPr 1,SPr 1 a APr 1. Přihlásila jsem Laki do IPO 3 a Šmudlu na FPr 1. Bohužel Šmudla nemohla soutěžit jelikož podle nějaké směrnice/ kterou jsem mimochodem nikde nenašla/ nesmí psovod nastoupit se dvěma psy. V IPO3 bylo přihlášeno čtrnáct psů, z toho jeden beauceron. Laki skončila celkově osmá.
Zase, jak je jejím zvykem, nezvládla poslušnost, ale stopu a obranu jsme zvládly. Bylo to její poslední "vystoupení" na republice. Teď už čekám na hárání , ženich je vybraný a............
Příští rok, jestli jí to bude čuchat, tak ještě stopařské FH1-2 a půjde do zaslouženého důchodu.
Snad se s tím rozjíveným stvořením /Šmudlou/ objevíme na republice příští rok.

Fotografie naleznete ZDE

9.9.2012 ZTP Klánovice Tak to "máme doma".Byla jsem nervózní už od rána. Normálně bych s touto bonitací počkala až na příští rok, ale hrozba změny standartu dobrmanů mne donutil Šmudlu přihlásit už letos. Bonitaci připravili bezchybně na cvičáku v Klánovicích včetně nezbytného zázemí. Za to jim všem, včetně figuranta Roberta Fagoše ,patří můj velký dík.
Posuzoval pan rozhodčí Thomas Becht a jsem ráda, že jsme prošly bez ztráty kytičky, nakonec tedy Sg1A.
certifikát ZDE

1.-8.9.2012 LVT Švábov Letos náš druhý letní tábor se, jak jinak, opět vydařil. Celý týden se nám věnovali- Marie Klvaňová, vše, co se týká výstav a bonitací, František Matějek- stopy a poslušnost a obranu nám bravurně zvládl Pepa Kubec. Opravdu vydařený víkend s prima lidičkama. Na závěr tábora se konaly zkoušky IPO, které posuzovala ing.Lenka Novotná.Přihlásila jsem Laki na SPr3. No zvládla to, ale pouštěčky až na druhý povel nás připravily o spoustu bodů. Ale zkouška je "doma".

10.-12.8.2012 Výcvikový víkend Hartvíkovice Počasí nám moc nepřálo, bylo to jak v dubnu-proměnlivé počasí-sluníčko,vítr,teplo,zima, déšť-no prostě od všeho trochu. Ale víkend, jako vždy, když to plánuje Danka Cahová, byl parádní. Figuranti Vašek Kuncl a Jarda Josefík se nám věnovali s nevšední péčí a tak počasí nepočasí tréninku bylo habakuk. Dokonce jsme zvládli, kromě obrany i něco poslušnosti a stopy. Prostě paráda, v září si to zopakujeme. Fotečky jsou v galerii.
Za natočení videa moc děkujeme Luďce Kadeřábkové.

6.7.2012 Irča se na nás přišla podívat.... Po úspěšných zkouškách a odpoledním klidu jsem po probuzení nevěřila svým vlastním očím.To, co se objevilo na stropě bylo neuvěřitelné. Ještě, že jsem měla po ruce foťák.........

Fotografie naleznete ZDE

30.6.-8.7.2012 LVT Zbraslav u Brna Tábor s bezva lidičkama a jejich čtyřnožcema. Jen to počasí nám moc nepřálo- na výcvik fuj....
Přesto-
6.7.2012 Azumi Melero- úspěšně splnila zkoušku ZM /rozh.J.Vychodil, fig. V.Kuncl/
. Felicita Passo Doble- úspěšně splnila zkoušku ZVV2/ rozh.J.Vychodil,fig.V.Kuncl/
8.7.2012 Felicita Passo Doble- úspěšně splnila zkoušku SPr2/ rozh.j.Hammer,fig. V.Kuncl/

Fotografie: Felicita SPr2 a Azumi trénink obran

Poslední aktualizace: 30. 12. 2013 │ ADMINADMIN